Велика витрата пального у вживаного авто. Що робити?
Пальне коштує немалих грошей. Бензин, чи солярка, газ — за все доводиться платити. Тому економія на паливі частково закладається у майбутні витрати на експлуатацію автомобіля. Навіть якщо власник купує якісні запчастини по VIN коду, слідкує за заміною олив та рідин, висока витрата палива може добряче зіпсувати враження від володіння автівкою.
Проблеми з двигуном та витрата пального
Це може стосуватись навіть нового автомобіля. Несправні або невідрегульовані компоненти, що відповідають за згоряння палива, запросто можуть стати причиною високої витрати. Наприклад:
- свічки запалювання;
- датчики кисню;
- котушки запалювання;
- форсунки;
- брудні контакти на роз’ємах;
- проблеми з системою електронного керування двигуном.
Деякий час двигун може працювати цілком нормально, навіть зловісна піктограма Check Engine може не подавати ознак життя, проте у цих випадках витрата пального буде надмірною.
Моторна олива
Цілком ймовірною причиною високої витрати пального може стати моторна олива. Кожна марка та кожна специфікація моторних олив має особливості. Перше, на що потрібно звернути увагу — в’язкість масла. У зимових марок в’язкість набагато менша за всесезонні або літні мастила.
Це може викликати неочікувані проблеми, якщо занадто «важка» олива змащує двигун. Велика частина коефіцієнта корисної дії двигуна буде витрачатись на те, аби подолати хімічні та фізичні властивості олив, які не створені для певних умов. Більш густа олива, ніж рекомендована виробником, обмежує рухливість багатьох запчастин — поршнів, клапанів, кілець, валів. Кінець кінців це призводить до перевитрати пального.
Якість пального
Досить самовпевнено повністю довіряти якості бензину або солярки на АЗС. Якщо довіра не підкріплена досвідом, або відповідними сертифікатами якості. Кожна мережа автозаправних станцій, коли отримує партію пального, використовує на власний розсуд різні домішки.
Частина з них спрямована на те, аби підвищити октанове число для бензинів, чи цетанове число для солярок. Проте безпечність та економічність такого пального на самих АЗС рідко кого хвилює. Крім того, водій може власноруч настільки «покращити» порцію бензину, що вона вплине як на ресурс, так і на економічність двигуна. Їдеться про сумнівні присадки до бензину та дизеля.
Існує багато інших чинників, що призводять до високої витрати пального — неправильне користування кондиціонером, або несправності його систем, низький тиск у шинах, або їхнє зношення, стиль водіння тощо. Головне — водій має завжди порівнювати номінальну витрату пального з реальною, та робити логічні висновки.